NEIFF TV 2018

Zostań Wolontariuszem NEIFF 2018 - ruszył nabór

Chcesz podejrzeć „od kuchni”, jak wygląda organizacja międzynarodowego festiwalu filmowego? Zdobyć cenne doświadczenie i być częścią nowego cyklicznego wydarzenia, które ma szansę na stałe wpisać się w kalendarz wydarzeń kulturalnych? Dobrze się składa, bo właśnie otwieramy nabór na wolontariuszki i wolontariuszy pierwszej edycji New Earth International Film Festival!

Takiego festiwalu filmowego jeszcze w Polsce nie było, a to za sprawą naszych Patronów Honorowych, którymi min. są krakowskie uczelnie wyższe. To właśnie tam, w trakcie trwania festiwalu odbędzie się część wydarzeń. Jeśli jesteś studentem Akademii Sztuk Pięknych, Uniwersytetu Rolniczego, Uniwersytetu Ekonomicznego, Politechniki Krakowskiej, Akademii Krakowskiej, Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego, Akademii Górniczo Hutniczej, Uniwersytetu Jagiellońskiego to do Ciebie właśnie kierujemy nasze zaproszenie.

NEIFF 2018 to przede wszystkim filmy.

FIlmy o tematyce ekologicznej poruszające różne tematy związane z ochroną środowiska, bezpiecznym rozwojem, innowacjami w zdrowym podejściu do natury. Po przez film chcemy trafić do szerokiej widowni, by każdy z nas miał szansę zastanowić się nad tym co dzieję się, z przyrodą. Jakie konsekwencje nas czekają jeśli nie zmienimy sposobu myślenia o eksploatowaniu środowiska. Przez dokument, fabułę czy animację autorzy filmów przedstawiają swoją wersję wizji, wniosków czy porad.

NEIFF to także festiwal wiedzy.

Wspólnie z Greenpeace, WWF, Zero Waste zaprosiliśmy wybitnych specjalistów do podzielenia się wiedzą na tematy związane z ekologią, oszczędnością energii i surowców, innowacjami. Ich wykłady wzbogacą niewątpliwie rozpoczynający się semestr i będą uzupełnieniem dla wiedzy jaką można przyswoić oglądając filmy prezentowane w ramach pokazów konkursowych .

NEIFF to też sztuka.

Razem z Wami chcemy pozostawić stałe estetyczne ślady działalności festiwalu, a także pokazać Wam i mieszkańcom Krakowa ciekawostki związane z Krajem Gospodarzem Honorowym. Poprzez malarstwo, muzykę, rzeźbę otworzymy na czas festiwalu most kulturalny z Meksykiem - Krajem Gospodarzem Honorowym NEIFF 2018.

Zaplanowane aktywności chcemy zrealizować właśnie z Wami. Dlatego gorąco zachęcamy Was do wstąpienia w szeregi wolontariuszy i wolontariuszek New Earth International Film Festival 2018. Stwórzmy razem planetę doskonałą!

Więcej o wolontariacie
dodaj komentarz