NEIFF TV 2018

Organizatorzy festiwaluSkontaktuj się z nami

 

 

 • Ewa Ewart

  Przewodnicząca Jury i Patron Honorowy Festiwalu

  Ewa Ewart, jest dziennikarką i wielokrotnie nagradzaną reżyserką filmów dokumentalnych, specjalizującą się w filmach przełomowych i mocno przemawiających do odbiorcy. Urodziła się i wychowała w Polsce, ale większość swojego życia zawodowego spędziła w Londynie, Anglii, pracując dla telewizji BBC. Podróżowała i pracowała w wielu krajach na świecie, gdzie zrealizowała dokumenty śledcze, polityczne i programy poruszające kwestie społeczne.  Jej filmy ujawniły nowe informacje o kwestiach takich jak korupcja w Rosji Borysa Jelcyna, tajne więzienia w Korei Północnej, wojna domowa w Kolumbii czy  tajny i nielegalny program CIA ekstradycji w trybie nadzwyczajnym osób podejrzanych o terroryzm. Jej filmy opowiadają o najbardziej pamiętnych wydarzeniach, jak tragedia w Biesłanie - film zrealizowany na pierwsza rocznicę ataku terrorystycznego, w wyniku którego zginęło ponad 170 dzieci.  W kolejnym dokumencie, pięć lat później, Ewa skupiła się na traumie jaką wciąż odczuwały dzieci, które przeżyły nieludzki zamach. Od kilku lat Ewa jest prezenterką pasma filmów dokumentalnych o tematyce zagranicznej w TVN24 i TVN24Bis, komercyjnej stacji telewizyjnej w Polsce, należącej do Amerykanów. Jest także mówcą motywacyjnym dla różnych grup odbiorczych, z którymi dzieli się swoim doświadczeniami, opisanymi w książce "Widziałam” Biegle włada rosyjskim, hiszpańskim, polskim oraz angielskim. 

 • fot. Paweł Zając

  Juan Walle

  Dyrektor festiwalu

  Prezes fundacji ALIVE TODAY. Pomysłodawca festiwalu. Urodzony w Mexico City rozpoczął karierę w telewizji Azteca w 1999 roku. Wyprodukował i wyreżyserował kilkadziesiąt krótkich filmów pokazywanych na wielu festiwalach, m.in. RMUFF (Rivera Maya Underground Film Festival) - ECOFILM Festival - Morbido Film Fest. Zawsze stara się promować kulturę i środowisko. Przez wiele lat zajmował się promocją zespołów muzycznych oraz produkcją koncertów i wydarzeń muzycznych. Do polski przeniósł się w 2014 roku. Tutaj też założył fundację Alive Today, której celem jest podniesienie świadomości problemów środowiskowych, a także działalność kulturalna.

 • Klaudyna Nowakowska

  Producent festiwalu

  Od 10 lat związana z branżą filmowo-telewizyjną, od 2011 roku zajmująca się koordynacją festiwalową projektów telewizyjnych, od 2012 roku promuje produkcje filmowe pod marką Grupa 6 Film Production na festiwalach krajowych i zagranicznych. Zajmuje się produkcją dokumentalną i reklamową, jest współzałożycielem Publiczno-Prywatnego Funduszu Filmowego, którego celem jest finansowanie niezależnych projektów filmowych. W sumie w ciągu kilku ostatnich lat promowane przez nią projekty zdobyły kilkadziesiąt nagród i wyróżnień, w tym Złotą Nimfę dla Martyny Wojciechowskiej w Monte Carlo czy Złotych Globów dla Ewy Ewart w Hamburgu.

 • Jarosław Migoń

  Dyrektor artystyczny

  Projektant, reżyser, producent, specjalista komputerowych efektów wizualnych, animator. Twórca kilkuset opraw graficznych do filmów i audycji telewizyjnych min. dla: TVN, TVN Style, TTV, TVP, POLSAT. W 2011 i 2012 roku zrealizował komputerowe efekty wizualne do filmów “BOKSER” i “NAD ŻYCIE” (TVN). W 2013 roku jego krótkometrażowy dokument „Seksualność ulicy Kwiatów Polskich” został wyróżniony na Krakowskim Festiwalu Filmowym „Po Godzinach”. Producent i reżyser filmu „Dziennik Obserwatora” trzykrotnie nagrodzonego na World Media Festival 2017 w Hamburgu. Laureat nagrody Grand Prix za najlepszy film o sztuce na Festiwalu PFoS 2018 w Zakopanem.

 • Marcin Gałażyn

  Koordynator muzyczny

  Akordeonista, kompozytor, aranżer, muzyk sesyjny. Od 1999 r. jest członkiem zespołu Motion Trio, z którym koncertował w ponad 40 krajach świata. Wraz z Januszem Wojtarowiczem i Pawłem Barankiem na 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni otrzymał nagrodę za najlepszą muzykę do filmu Michała Rosy „Szczęście Świata”. Jest także kompozytorem muzyki do nagrodzonego trzema statuetkami na World Media Festiwal 2017 w Hamburgu i Grand Prix Przeglądu Filmu o Sztuce w Zakopanem 2018 filmu „Diary of a Beholder”. Autor ścieżek muzycznych do programów telewizyjnych. Koordynator muzyczny festiwalu i jeden z wykonawców projektu Sounds of New Earth, którego pierwsza odsłonę zobaczymy w trakcie NEIFF 2018. 

 • Marta Pawlik

  Rzecznik prasowy festiwalu

  Ekspertka public relations, wykładowca akademicki, właścicielka Pawlik PR, producentka filmowa. Specjalizuje się w działaniach PR dla kultury, telekomunikacji, turystyki, sportu. Autorka i realizatorka programów korporacyjnego CSR (UPC Polska, Intersport), rzecznik prasowy festiwali Boska Komedia, Materia Prima, Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

   

 • Katarzyna Godzic

  Head of Visual Department

  Project manager, producent i kierownik produkcji. Od 10 lat związana z branżą festiwalową i filmową. Pracowała przy takich festiwalach jak Nowe Horyzonty, Warszawski Festiwal Filmowy, OFF CAMERA czy Boska Komedia. Od 2015 roku zajmuje się produkcją fabularną i reklamową. 

 • Marcin Jacek Kozłowski

  Koordynator wydarzeń kulturalnych i naukowych

  Antropolog i politolog specjalizujący się w tematyce związanej z Meksykiem. Autor wielu artykułów naukowych oraz współtwórca kilku filmów dokumentalnych dotyczących tego kraju. Organizator wydarzeń kulturalnych dotyczących Ameryki Łacińskiej, głównie Meksyku. Koordynator współpracy NEIFF 2018 z ambasadą Meksyku w Polsce.