NEIFF TV 2018

Steven Taylor - gościem NEIFF 2018

Jednym z wielu wykładowców zaproszonych na pierwszą edycję NEIFF będzie Steven Taylor.

Wykładowca psychologii na Uniwersytecie Leeds Beckett jest autorem kilku bestsellerowych książek o psychologii i duchowości: "Waking From Sleep", "The Fall", "Out of the Darkness", "Back to Sanity" i "The Calm Center". Jego książki zostały opublikowane w 19 językach, a jego artykuły i eseje opublikowano w ponad 40 czasopismach naukowych, czasopismach i gazetach, w tym w: Philosophy Now, The Psychologist, Tikkun, The Daily Express, The Journal of Humanistic Psychology i innych. Regularnie bierze udział w debatach. W trakcie festiwalu odbędzie się wykład połączony z promocją książki "Upadek" wydanej przez wydawnictwo "Biblioteka Nowej Ziemi".

 
"Upadek" to fascynująca podróż przez dzieje ludzkości – od raju, poprzez Upadek, aż do współczesności. Mówi o transformacji społecznej, która sprawiła, że ludzkość utraciła więź z naturą i wszechświatem, poznała co to samotność i strach, a w końcu pogrążyła się w chaosie wojen i męskiej dominacji patriarchatu. Opowiada o niej i dokumentuje ją, odpowiadając równocześnie na pytanie, dlaczego 6 tysięcy lat temu ludzie utracili ten raj – co w naszej historii poszło nie tak. Przedstawia znane na całym świecie legendy o Złotym Wieku i odnajduje w nich prawdę, kierując się wynikami badań archeologicznych. Jak przerwać tę ponurą sagę bólu i przemocy? W którym kierunku iść, by powrócić do utraconego raju?

 

Książka w polskim przekładzie Łukasza Głowackiego i Dariusza Jagiełły będzie dostępna w nowym rozszerzonym nakładzie w trakcie festiwalu. O tym gdzie będzie można spotkać Stevena Taylora i poprosić go o podpisanie książki poinformujemy Was już niebawem.

Tymczasem zapraszamy do "Biblioteki Nowej Ziemi" gdzie nadal można nabyć egzemplarze dostępne aż do wyczerpania nakładu

 

źródła:

Biblioteka Nowej Ziemi
stevenmtaylor.com

dodaj komentarz