NEIFF TV 2018

NEIFF zaprasza 18 X na warsztaty filmowe z Ewą Ewart w kinie Kijów.Centrum

Ewa Ewart wraz z współtwórcami projektu Robertem Ciodykiem - montażystą i Szymonem Nidzworskim - kompozytorem muzyki, odpowiedzą na najbardziej nurtujące pytania i wprowadzą w świat produkcji filmowej odsłaniając tym samym rąbek tajemnicy powstawania projektu.

Skąd wziął się pomysł na film? Jak ewoluowało podejście reżyserki do tematu i jak rozwijał się wstępny scenariusz? Ewa Ewart opowie o tym jak lokalna historia stała się punktem wyjścia do opowiedzenia o problemach globalnych. Omówi kolejne etapy: dokumentacji, produkcji oraz postprodukcji – z jej reżyserskiej perspektywy, udowodni także jak istotna jest relacja reżyser-montażysta, gdzie wizje jej i montażysty spotykały się, a gdzie się różniły, jak rozwiązywali kwestie, w których do końca nie byli zgodni i jak się rodził kompromis. Opowie o procesie szukania najlepszych bohaterów. Czym się kierowała w swoich wyborach i jak ich ostatecznie dokonywała. Jak prowadzić wywiady, by to bohaterzy głównie tworzyli narracje filmu.  Co narzuciło  określony sposób na prowadzenie rozmów z bohaterami przed kamerą? Skąd czerpała inspiracje na ciekawe sekwencje?

Na te i na inne pytania znajdziecie odpowiedź w trakcie tego niezwykłego spotkania w ramach warsztatów, które odbędą się w czwartek 18 X 2018 od godziny 15.00-21.00 w Kinie Kijów.Centrum. 

Zajęcia są ciekawym wydarzeniem o charakterze edukacyjnym. Wielu marzy o tym, by jeździć po świecie i brać udział w podobnych produkcjach, ale niewątpliwie bezpieczniej i na pewno wygodniej jest posłuchać o tym i zobaczyć efekty pracy z kinowego fotela. Dla tych, którzy inspirują się twórcami takimi jak Ewa Ewart spotkanie w kinie Kijów.Centrum będzie niezapomnianą dawką doświadczenia i inspiracją do pracy nad własnymi projektami.


Warsztaty z Ewą Ewart już 18 października 2018. Wstęp biletowany. Bilety do nabycia w kasie Kijów.Centrum i na stronie www.kijów.pl


 

 

dodaj komentarz