NEIFF TV 2018

Lista filmów przyjętych do konkursu NEIFF 2018

Filmy konkursowe

1 SMOG WARS 0:57:00 Polska Jonathan Ramsey Dokument - długi metraż
2 Eldest among the Seven 0:40:13 Filipiny Dennis Empalmado Dokument - długi metraż
3 Free Flow (2018) 0:45:00 Albania Elton Baxhaku Dokument - długi metraż
4 UseLess 0:50:00 Islandia Rakel Gardarsdottir, Ágústa M. Olafsdottir Dokument - długi metraż
5 Sisters of the Wilderness 1:30:00 Afryka Południowa Karin Slater Dokument - długi metraż
6 On the Front Line: The Rangers of Gorongosa National Park 1:22:00 Mozambik James Byrne , Carla Rebai Dokument - długi metraż
7 The Forgotten People Of The Amazon 0:50:27 Belgia Marie-Martine Buckens Dokument - długi metraż
8 Alaotra - Endangered Treasures of Madagascar 1:11:45 Niemcy Julia Dordel, Guido Tölke Dokument - długi metraż
9 DEHESA 0:50:50 Hiszpania Pérez Romero Carlos Dokument - długi metraż
10 In Our Hands - Seeding Change 1:07:00 Wielka Brytania Jo Barker Dokument - długi metraż
11 Aghanashini 0:41:17 Indie Ashwini Kumar Bhat Dokument - długi metraż
12 The Patterns of the Ocean - Protecting Indonesia's Manta Rays 0:45:00 Niemcy Hendrik S. Schmitt Dokument - długi metraż
13 Human Energy 1:00:00 Polska Adam Dzienis Dokument - długi metraż
14 The World According to Termites 0:52:00 Czechy Jan Hošek Dokument - długi metraż
15 Flood 0:57:00 Izrael Ohad Milstein Dokument - długi metraż
16 Agroecology in Cuba 1:02:00 Argentyna Juan Pablo Lepore, Nicolas van Caloen Dokument - długi metraż
17 Flow Of Life 0:52:04 Polska Krzysztof Sarapata, Tomasz Kotaś Dokument - długi metraż
18 FOREST 00:42:45 Wielka Brytania Agata Rucin Dokument - długi metraż
19 Sea of Life 01:26:00 Kanada Julia Barnes Dokument - długi metraż
20 Owsia (Darkened Water) 0:30:00 Iran (Islamska Republika Alireza Dehghan Dokument - krótki metraż
21 WORLD WITHOUT INSECTS 0:28:30 Niemcy Andreas Ewels Dokument - krótki metraż
22 SAVING THE SAVIOUR 0:27:00 Indie JALAL UD DIN BABA Dokument - krótki metraż
23 Mother Yamuna 0:28:43 Indie Manoj Kumar Bandil Dokument - krótki metraż
24 Where are the Stars? 0:03:29 Stany Zjednoczone Muhammad Asif Islam Dokument - krótki metraż
25 Madrid Zero 0:08:20 Hiszpania Álvaro Llagunes Dokument - krótki metraż
26 Bahía 0:07:14 Kolumbia santiago ramirez Dokument - krótki metraż
27 Don't let them kill the olive trees 0:06:16 Turcja Nejla Osseiran Dokument - krótki metraż
28 Trapped 0:13:00 Wielka Brytania Greta Santagata Dokument - krótki metraż
29 Changing Oceans 0:02:50 Stany Zjednoczone Katy Laveck Foster, Jeff Foster Dokument - krótki metraż
30 Desolation Follows 0:08:58 Wielka Brytania Burnham Arlidge Dokument - krótki metraż
31 Nature Needs You 0:09:11 Australia Mark Pearce Dokument - krótki metraż
32 Metamorphosis 0:14:46 Meksyk Adrian Arce Dokument - krótki metraż
33 Manchar The Last of the Lake People 0:04:05 Pakistan Aftab Abbasi Dokument - krótki metraż
34 Cabo Pulmo - A message to the world. 0:11:59 Australia Stefan Andrews Dokument - krótki metraż
35 Casita ecologica 0:10:00 Meksyk Mario Orozco Dokument - krótki metraż
36 Musi : The Fading River 0:06:48 Indie Aalap Tanna Dokument - krótki metraż
37 The Bark Beetle of Šumava 0:10:54 Czechy Dimitri MARTIN GENAUDEAU Dokument - krótki metraż
38 #IneedSomeAir 0:07:31 Stany Zjednoczone Izzie Titberidze Dokument - krótki metraż
39 TAVY 0:03:13 Niemcy Andreas Uranowicz Dokument - krótki metraż
40 The First Place The Last Place 0:07:58 Australia Phillip Storer Dokument - krótki metraż
41 We live underwater 0:07:04 Niemcy Hendrik S. Schmitt Dokument - krótki metraż
42 Development Refugees 0:08:30 Brazylia Fábio Nascimento Dokument - krótki metraż
43 Paradise Nest 0:08:37 Bangladesz Arif Ahmed Dokument - krótki metraż
44 Let It Bee: Keeper of British Black Bees 0:11:18 Wielka Brytania Daphne Wong Dokument - krótki metraż
45 I AM FRAGILE 0:03:11 Francja Florian Ledoux Dokument - krótki metraż
46 My Baltic 0:06:48 Polska Krystian Bielatowicz Dokument - krótki metraż
47 Droga Śmiecia 00:12:00 Polska Maciej Kuciel Dokument - krótki metraż
48 Soluk (Breath) 0:05:07 Turcja H. Yağmur Kartal Fabuła
49 To Wake - Buddhi 0:15:00 Afryka Południowa Yakima Camille Waner Fabuła
50 I swear 0:09:56 Szwajcaria Pierre-Henri Gibert Fabuła
51 Into The Grey 0:13:21 Kanada Francesco Loschiavo Fabuła
52 The Rising 0:13:09 Argentyna M. Luz Ruciello, Lluis Miras Vega Fabuła
53 Plastic 0:06:40 Belgia Sébastien Baillou Animacja
54 Mr Green 0:03:00 Hiszpania Mario Orozco Animacja
55 Beebox 0:02:13 Stany Zjednoczone Cable Hard Animacja
56 Relapse 0:04:36 Chiny Hugo Zhan Animacja
57 PLANTAE 0:10:25 Brazylia Guilherme Gehr Animacja
58 Look 0:03:30 Litwa MeinArt Animation Studio Animacja
59 Pulse 0:06:38 Francja Patrick De Carvalho Animacja
60 Mni Wiconi: Water is Life 0:02:44 Stany Zjednoczone Michael Genz Animacja
61 Stop killing home! 0:01:00 Iran Jonas Mohamadi Animacja
62 wake up call 0:01:00 Indie Pramod Sahoo Animacja
63 Babylon what then? 0:04:00 Rosja Olga Guse Animacja
64 give back the silent spring 0:03:16 Turcja Burak Kum Animacja
65 Stop or Melt! 0:01:30 Pakistan Danish Jalil Animacja
66 Wonderful World 0:01:46 Niemcy Josephine Ross Animacja

Pokazy specjalne (poza konkursem)

  Tytuł filmu  Czas  Kraj   Reżyseria  Rodzaj filmu
67 MEXICO PELÁGICO 1:36:00 Meksyk Antonino Isordia Carlos Armella Dokument pełnometrażowy
68 El maniz en tiempos de Guerra 1:33:00 Meksyk Alberto Cortes Dokument pełnometrażowy
69 El maestro y la flor 0:06:00 Meksyk Daniel Irabien Peniche Dokument krótkometrażowy
70 Cafe 1:20:00 Meksyk Hatuey Viveros Lavielle Dokument pełnometrażowy
71 Don Isidro, una vida pastorenado 0:11:00 Meksyk Idzin Xaca Dokument krótkometrażowy
72 Sunu 1:25:00 Meksyk Teresa Camou Guerrero Dokument pełnometrażowy
73 Tiempo de cosecha 0:11:00 Meksyk Nela Fernandez Gaos Dokument krótkometrażowy
74 El buzo  0:16:00 Meksyk Esteban Arrangoiz Dokument krótkometrażowy
75 Nahui Ollin, sol de movimiento 0:16:00 Meksyk Antonino Isordia Carlos Armella Dokument krótkometrażowy
76 WINKAMAPU 0:55:00 Chile Alvaro Nuñez Secchi Dokument pełnometrażowy
77 Klątwa obfitości 1:35:00 Polska Ewa Ewart Dokument pełnometrażowy