NEIFF TV 2018

Jury konkursu głównego NEIFF 2018

 • Ewa Ewart

  Przewodnicząca Jury konkursu głównego

   

  Dziennikarka, wielokrotnie nagradzaną reżyserka filmów dokumentalnych, specjalizującą się w filmach przełomowych i mocno przemawiających do odbiorcy. Urodziła się i wychowała w Polsce, ale większość swojego życia zawodowego spędziła w Londynie, Anglii, pracując dla telewizji BBC. Podróżowała i pracowała w wielu krajach na świecie, gdzie zrealizowała dokumenty śledcze, polityczne i programy poruszające kwestie społeczne. Od kilku lat Ewa jest prezenterką pasma filmów dokumentalnych o tematyce zagranicznej w TVN24 i TVN24Bis. Jest także mówcą motywacyjnym dla różnych grup odbiorczych, z którymi dzieli się swoim doświadczeniami, opisanymi w książce "Widziałam”.

 • Tomasz Dettloff

  Przewodniczący komisji selekcyjnej i juror konkursu głównego NEIFF 2018

  Absolwent Filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagielońskim oraz Reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Wykładowca w Instytucie Sztuk Audiowizualnych UJ. Autor filmów dokumentalnych, widowisk telewizyjnych  oraz telewizyjnych cyklów dokumentalnych i fabularyzowanych. Szef krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

 • Francisco Bassignana

  Juror konkursu głównego NEIFF 2018

  Producent filmowy, aktor, mim. Właściciel firmy Krakovia Producciones, która zajmuje się produkcją filmów i wsparciem niezależnych produkcji filmowych w Chile, Polsce, Ukrainie, Białorusi. Jest współproducentem min. filmu dokumentalnego WINKAMAPU w reż. ALVARO NUÑEZ SECCHI, który będzie można zobaczyć w ramach pokazów specjalnych NEIFF 2018.

 • Marcin Gałażyn

  Juror konkursu głównego NEIFF 2018

   

  Akordeonista, kompozytor, aranżer, muzyk sesyjny. Od 1999 r. jest członkiem zespołu Motion Trio, z którym koncertował w ponad 40 krajach świata. Wraz z Januszem Wojtarowiczem i Pawłem Barankiem na 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni otrzymał nagrodę za najlepszą muzykę do filmu Michała Rosy „Szczęście Świata”. Jest także kompozytorem muzyki do wielokrotnie nagradzanego filmu „Diary of a Beholder”. Autor ścieżek muzycznych do programów telewizyjnych. Koordynator muzyczny festiwalu i jeden z wykonawców projektu Sounds of New Earth. Właśnie zakończył pracę nad swoją pierwszą solową płytą zatytułowaną "Present Tales", której premiera odbędzie się w listopadzie.

 • Robert Ciodyk

  Juror konkursu głównego NEIFF 2018

  Montażysta. Absolwent, łódzkiej PWSFTviT. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich, oraz Polskiego Stowarzyszenia Montażystów. Autor montażu nagradzanych w kraju i za granicą filmów fabularnych, filmów dokumentalnych.
  W dorobku ma ponad dziesięć pełnometrażowych filmów fabularnych, kilkanaście filmów dokumentalnych. Współpracował m.in. z Ewą Ewart, Anną Jadowską, Ewą Stankiewicz, Anną Ferens, Joanną Helander, Martą Minorowicz.

   

 • Robert Sowa

  Juror konkursu głównego NEIFF 2018

  dr hab. / adiunkt., prodziekan Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuje się filmem animowanym, malarstwem, fotografią. W swoich filmach posługuje się językiem skojarzeń i wizualnej kreacji. Jest również autorem animacji do filmów dokumentalnych i projektów multimedialnych łączących animację z muzyką współczesną. Współpracuje między innymi z Center for Digital Arts & Experimental Media University of Washington w Stanach Zjednoczonych.