NEIFF TV 2018

 

 

wyświetl jako
 • Zapraszamy na Galę Zamknięcia NEIFF 2018

  Zapraszamy na Galę Zamknięcia New Earth International Film Festival, która odbędzie się w niedzielę 21 X o godz. 18.00 w auli krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych (pl. Jana Matejki 13). Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.

 • Pejzaż Smogowy - wystawa w IC otwarta do 27 października

  Przypominamy, że wystawa "Pejzaż Smogowy" w Instytucie Cervantesa otwarta jest do 27 października czyli jeszcze tydzień po zakończeniu festiwalu NEIFF 2018. To pierwszy dowód na to iż festiwal nie kończy się, jak to często bywa, na Gali Zamknięcia.

 • Plan wycieczki do Parku Krajobrazowego w Ciężkowicach

  W sobotę 20 października wycieczka do Ciężkowic, miasta, w którym za trzy lata ma powstać Małopolskie Centrum Wiedzy o Ekologii, uczestnicy festiwalu dowiedzą się więcej na ten temat, zwiedzą rezerwat Skalne miasto, wysłuchają koncertu i spróbują lokalnych przysmaków i wina.

 • Warsztaty filmowe NEIFF FOTO PLUS z SONY i Creative Tools

  Nasz warsztatowy zespół konsekwentnie brnie do celu jakim jest powstanie krótkiego filmu fabularnego o tematyce ekologicznej. Wczorajszy dzień to zajęcia z montażem i korekcja barwną. Uczestnicy i ich pierwsze doświadczenia z Avid Media Composer. Warsztaty prowadził Tadeusz Talar i Tomasz Poznański. Nadzorował reżyser Jarosław Banaszek i aktor Paweł Izdebski.

 • Trzeci dzień NEIFF 2018 za nami

  We środę 17 października najmłodsi w ramach warsztatów „Poznajemy świat” odkrywali bioróżnorodny świat Meksyku – gospodarza honorowego tej edycji festiwalu, odbył się kolejny dzień warsztatów z torbami z banerów oraz kolejny dzień pracy nad filmem w ramach warsztatów Foto plus. Dużym powodzeniem cieszyła się projekcja filmu „Smog Wars”...

 • Warsztaty Filmowe z Foto Plus i Sony

  Pierwsze 2 dni warsztatów wyłoniły bardzo zaangażowaną grupę młodych twórców. Formuła warsztatów miała być bardziej prezentacją niż kursem, ze względu na czas jakim dysponujemy w trakcie festiwalu. Jednak już pierwszego dnia zaangażowanie uczestników spowodowało, że zdecydowaliśmy  by dać im szansę na  na realizacje własnej koncepcji filmu.

 • Drugi dzień NEIFF 2018 za nami

  We wtorek 16 października, drugiego dnia festiwalu odbyły się warsztaty dla dzieci pt. „Poznajemy świat”, najmłodsi uczestnicy festiwalu dowiedziali się skąd się bierze kawa...

 • Warsztaty Filmowe z Foto Plus

  Od dzisiaj do piątku w Artetece Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej będzie można skorzystać z warsztatów, które przygotowaliśmy wspólnie z Foto-Plus, Sony, Canon i Creative Tools.

 • Pierwszy dzień NEIFF 2018 za nami

  Wystartowaliśmy! W poniedziałek o godzinie 12:00 rozpoczęliśmy festiwal konferencją prasową w niecodziennej scenerii, bo Galerii Figur ze Stali na starym dworcu głównym w Krakowie.

 • http://www.neiff.org/neiff-tv.html

  NEIFF TV - oglądaj, komentuj, udostępniaj

  Zapraszamy do odwiedzania naszego kanału Youtube, gdzie zamieszczamy felietony wideo. Materiały dostępne są także na podstronie NEIFF TV.

 • NEIFF zaprasza 18 X na warsztaty filmowe z Ewą Ewart w kinie Kijów.Centrum

  Ewa Ewart wraz z współtwórcami projektu Robertem Ciodykiem - montażystą i Szymonem Nidzworskim - kompozytorem muzyki, odpowiedzą na najbardziej nurtujące pytania i wprowadzą w świat produkcji filmowej odsłaniając tym samym rąbek tajemnicy powstawania projektu.

  Skąd wziął się pomysł na film? Jak ewoluowało podejście reżyserki do tematu i jak rozwijał się wstępny scenariusz? Ewa Ewart opowie o tym jak lokalna historia stała się punktem wyjścia do opowiedzenia o problemach globalnych. Omówi kolejne etapy: dokumentacji, produkcji oraz postprodukcji – z jej reżyserskiej perspektywy, udowodni także jak istotna jest relacja reżyser-montażysta, gdzie wizje jej i montażysty spotykały się, a gdzie się różniły, jak rozwiązywali kwestie, w których do końca nie byli zgodni i jak się rodził kompromis. Opowie o procesie szukania najlepszych bohaterów. Czym się kierowała w swoich wyborach i jak ich ostatecznie dokonywała. Jak prowadzić wywiady, by to bohaterzy głównie tworzyli narracje filmu.  Co narzuciło  określony sposób na prowadzenie rozmów z bohaterami przed kamerą? Skąd czerpała inspiracje na ciekawe sekwencje?

 • Bilety na koncert Motion Trio i goście - Sounds of New Earth - dostępne w sprzedaży

  "Trwają próby do koncertu Sounds of New Earth. Materiał, który składa się na koncert brzmi na prawdę fenomenalnie i nawet jeśli słyszałem wiele wykonań Motion Trio to to co usłyszałem na ostatniej próbie przeszło wszelkie oczekiwania. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego jak ta grupa artystów pod kierownictwem Janka Wojtarowicza pracuje nad materiałem." - zdradza Jarosław Migoń - dyr. artystyczny NEIFF i pomysłodawca SoNE. Koncert będzie głównym wydarzeniem drugiego dnia festiwalu i już gorąco Was zapraszamy do zakupu biletów, które od dzisiaj dostępne są na stronie bilety24.pl.

   

   

 • Lista filmów w konkursie głównym NEIFF 2018

  Komisja selekcyjna zakończyła obrady w 3 osobowych podkomisjach, które rozpatrywały wybory filmów do konkursu głównego NEIFF 2018. W rezultacie wybrano 66 produkcji na które składa się: 19 filmów dokumentalnych długometrażowych, 28 dokumentów krótkometrażowych, 5 krótkich filmów fabularnych oraz 14 animacji. W selekcji znalazło się tylko 5 filmów z Polski...

 • Pejzaż smogowy - wystawa malarstwa w Instytucie Cervantesa 15-27 X

  W dniach 15-27 października zapraszamy do galerii Instytutu Cervantesa w Krakowie, gdzie w ramach wydarzeń New Earth International Film Festival pokazywać będziemy wystawę "Pejzaż smogowy". Do zaprezentowania prac zostali zaproszeni artyści z Polski i zagranicy: Ronda Bautista López, Krzysztof Kiwerski, Andrzej Lichota, José Vicente Losada Martín, Jacek Sroka oraz Mercedes de la Zarza.

 • Warsztaty Zero Waste w programie NEIFF 2018

  Razem z Zero Waste przygotowujemy warsztaty, które znajdą się w programie NEIFF 2018. Polskie Stowarzyszenie Zero Waste działa na rzecz zmiany świadomości społecznej dotyczącej zasobów, zapobiegając powstawaniu odpadów u źródła, promując bezodpadowy styl życia oraz zmianę wzorców produkcji i konsumpcji w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym. Swoją misję realizuje poprzez wyposażanie w wiedzę i narzędzia wspierające działania obywateli, instytucji i przedsiębiorstw oraz reprezentując społeczności zaangażowane w działanie na rzecz środowiska. 

 • https://bo.malopolska.pl/index.php/glosowanie

  Zagłosuj na NEIFF - w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego

  Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego wspiera ciekawe projekty. Kolejna edycja New Earth International Film Festival została zakwalifikowana do kolejnego etapu, w którym projekty poddane są pod głosowanie mieszkańców. 

   

 • Klątwa obfitości - w reż. Ewy Ewart na gali otwarcia NEIFF 2018

  Pokaz specjalny najnowszego pełnometrażowego filmu dokumentalnego Ewy Ewart otworzy pierwszą edycję New Earth International Film Festival. Projekcja planowana jest na galę otwarcia, która odbędzie się 15.10.2018 w Krakowie w kinie KIJÓW.CENTRUM. "Klątwa obfitości" po raz pierwszy odsłania kulisy i dramat nieudanej inicjatywy Narodowego Parku Yasuni, z jej daleko idącymi globalnymi i regionalnymi konsekwencjami. Ujawnia walkę Ekwadoru o pogodzenie ekologicznych ambicji z trudnymi realiami gospodarczymi oraz znaczącymi interesami naftowymi...

 • Sounds of New Earth - przez serce do umysłu

  Główne wydarzenie muzyczne pierwszej edycji New Earth International Film Festival to koncert, który już na etapie organizacji budzi wiele pozytywnej energii. Bo Sounds of New Earth to przede wszystkim energia, a co za tym idzie emocje, po przez które chcemy dotrzeć do świadomości współczesnego widza i słuchacza. Jak ciężko wyobrazić sobie dobry film bez muzyki, tak i muzykę bez wybitnych artystów, którzy tę muzykę tworzą i niemal hipnotyzują publiczność w trakcie koncertów. Dlatego do projektu zaprosiliśmy artystów, którzy w tym zakresie mają wiele do zaoferowania. Motion Trio w składzie Janusz Wojtarowicz, Paweł Baranek, Marcin Gałażyn  oraz Szymona Nidzworskiego, Zbigniewa Paletę i Tomasa Sancheza. Muzycy wspólnie na scenie Starej Zajezdni Kraków by Desilva zagrają koncert 16 października 2018 r. o godz. 20.00.

 • Lokalizacje wydarzeń NEIFF 2018

  Zobaczcie gdzie odbywać się będzie pierwsza edycja NEIFF. Na mapie przedstawiamy 21 lokalizacji, w których od 15 do 21 października  zorganizowaliśmy wydarzenia festiwalowe.

 • Zostań Wolontariuszem NEIFF 2018 - ruszył nabór

  Chcesz w ciekawy sposób spędzić pierwsze tygodnie października? Podejrzeć „od kuchni”, jak wygląda organizacja międzynarodowego festiwalu filmowego? Zdobyć cenne doświadczenie i być częścią nowego Festiwalu, który ma szansę na stałe wpisać się w kalendarz wydarzeń kulturalnych? Dobrze się składa, bo właśnie otwieramy nabór na wolontariuszki i wolontariuszy pierwszej edycji New Earth International Film Festival!

 • Steven Taylor - gościem NEIFF 2018

  Jednym z wielu wykładowców zaproszonych na pierwszą edycję NEIFF będzie Steven Taylor.

  Wykładowca psychologii na Uniwersytecie Leeds Beckett jest autorem kilku bestsellerowych książek o psychologii i duchowości: "Waking From Sleep", "The Fall", "Out of the Darkness", "Back to Sanity" i "The Calm Center". Jego książki zostały opublikowane w 19 językach, a jego artykuły i eseje opublikowano w ponad 40 czasopismach naukowych, czasopismach i gazetach, w tym w: Filozofia teraz, Psycholog, Tikkun, The Daily Express, Journal of Humanistic Psychology i innych. Regularnie bierze udział w debatach. W trakcie festiwalu odbędzie się wykład połączony z promocją książki "Upadek" wydanej przez wydawnictwo "Biblioteka Nowej Ziemi".

 • REO partnerem projektu NEIFF

  REO: ENERGIA/KLIMAT/REWOLUCJA  jest oficjalnym partnerem projektu New Earth International Film Festival. Na mocy podpisanego porozumienia obie marki, w ramach całorocznej współpracy, podejmą wspólne działania związane z budowaniem świadomości i rozpowszechnianiem wiedzy na temat zagadnień związanych z ochroną środowiska. 

 • Nabór filmów do konkursu NEIFF 2018 dobiega końca

  Ostatnia okazja na wysłanie filmu o tematyce ekologicznej do pierwszej edycji New Earth International Film Festival. Co prawda nabór filmu zostanie zakończony dopiero jutro, ale już dzisiaj przedstawiamy Wam krótkie podsumowanie. Od 30 marca do 30 sierpnia nadesłano 1665 propozycji filmowych. Produkcje nadesłano z 6 kontynentów, a dokładnie ze 113 krajów...

 • Poznajcie HEVRE - serce wydarzeń edukacyjnych NEIFF 2018 na krakowskim Kazimierzu

  Skrzyżowanie ulic Meiselsa i Bożego Ciała jest miejscem spotkania dwóch kultur i dwóch religii. Od pierwszej edycji naszego festiwalu w dniach od 16-20 października właśnie w HEVRE będziecie mogli za darmo uczestniczyć w projekcjach filmów o tematyce ekologicznej, warsztatach i konferencjach związanych z New Earth International Film Festival i Meksykiem - Krajem Gospodarzem Honorowym NEIFF 2018.

 • Poznajcie Komisję Selekcyjną NEIFF 2018

  NEIFF 2018 to pierwsza edycja naszego festiwalu. Tym bardziej cieszy fakt, że otrzymaliśmy ponad 1600 zgłoszeń filmowych z całego świata. Selekcji nadesłanych filmów podjęło się znamienite grono jurorów, w dużej części reprezentujących Stowarzyszenie Filmowców Polskich pod przewodnictwem Tomasza Dettloffa. Jury selekcyjne wskaże ok. 80 produkcji filmowych, które znajdą się w konkursie tegorocznego festiwalu. Członkowie Komisji Selekcyjnej będą także nominować produkcje do puli filmów walczących o nagrody główne.

   

 • Marszałek Województwa Małopolskiego - objął patronat honorowy nad NEIFF 2018

  Kolejna wspaniała informacja, którą otrzymaliśmy od Dyrektora Kancelarii Zarządu Małopolski pana Witolda Kochana. W przesłanym liście informuje nas, iż Pan Jacek Krupa, Marszałek Województwa Małopolskiego objął patronat honorowy nad New Earth Film Festival 2018...

 • Projekt Sounds of New Earth - festiwalowe dźwięki Ziemi

  New Earth International Film Festival to nie tylko film. Dla widzów festiwalowych przygotowaliśmy sporo atrakcji programowych. Jedną z nich będzie projekt muzyczny współtworzony wraz z zespołem Motion Trio, który wraz z zaproszonymi gośćmi wprowadzi publiczność w etniczne i filmowe klimaty...

   

 • Już ponad 1600 filmów zgłoszonych do konkursu NEIFF 2018

  Rozpoczęliśmy odliczanie do zamknięcia naboru filmów konkursowych tegorocznej edycji NEIFF. Możemy Wam zdradzić, że do dnia dzisiejszego napłynęło ponad 1600 zgłoszeń filmów z całego świata. W związku z tak dużą frekwencją już na początku sierpnia rozpoczęliśmy preselekcję. Do wyboru filmów konkursowych,  przy współpracy ze Stowarzyszeniem Filmowców Polskich, skompletowaliśmy kilkunastoosobowe grono specjalistów...

 • NEIFF w ramach Małopolskiego Centrum Wiedzy Ekologicznej

  W Ciężkowicach powstanie Małopolskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Dzięki podpisanemu porozumieniu pomiędzy władzami Alive Today Foundation oraz Gminy Ciężkowice nasz festiwal będzie realizował plan współpracy zakładający m.in.  organizację cyklicznych, międzynarodowych warsztatów dla filmowców zajmujących się przyrodą i edukacją ekologiczną w dobrze do tego przystosowanym obiekcie MCEE. Dzięki współpracy Fundacji i Gminy już w trakcie pierwszej edycji Festiwalu, w październiku tego roku, uczestnicy tego wydarzenia będą mogli zwiedzić Rezerwat „Skamieniałe Miasto” i bliżej poznać urokliwe Pogórze Ciężkowickie z jego zasobami przyrodniczo-kulturowymi, zaś mieszkańcy Ciężkowic i okolicznych gmin będą mogli skorzystać w siedzibie Muzeum Przyrodniczego w Ciężkowicach z wybranych projekcji festiwalowych.

 • Krakowskie kina partnerami NEIFF 2018

  New Earth International Film Festiwal zainteresował swoim programem nie tylko krakowskie szkoły wyższe, ale też kina. Miejsca znane ze współpracy z festiwalami filmowymi będące od dawna na mapie krakowskich wydarzeń filmowych. Jest nam niezwykle miło zaprezentować Państwu kina, które już zagwarantowały nam udział w projekcie i w których będą odbywać się pokazy filmów konkursowych oraz pokazy specjalne.

 • Krakowskie Biuro Festiwalowe i Krakow Film Commission partnerami NEIFF 2018

  Do grona partnerów Międzynarodowego Festiwalu Filmowego New Earth 2018 dołączyło Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz Krakow Film Commission - organizacja odpowiedzialna za wspieranie produkcji filmowych i telewizyjnych. 

 • Miasto Kraków oficjalnym partnerem NEIFF 2018

  W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy pismo z biura Prezydenta Miasta Krakowa z informacją, iż Pan Prezydent Jacek Majchrowski chętnie wesprze nasza inicjatywę poprzez partnerstwo Miasta Krakowa.

 • Stowarzyszenie Filmowców Polskich patronem NEIFF

  Stowarzyszenie Filmowców Polskich jest największą w Polsce organizacją zrzeszającą ludzi filmu nieprzerwanie od 1966 roku. Jako Patron Honorowy wesprze festiwal merytorycznie, a także medialnie za pośrednictwem portalu sfp.org.pl i miesięcznika Magazyn Filmowy.

 • Uniwersytet Jagieloński patronem NEIFF 2018

  Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. med. Wojciech Nowak oficjalnie potwierdził uczestnictwo w naszym projekcie. Tym samym najstarsza uczelnia wyższa w Polsce dołączyła do Patronów Honorowych NEIFF2018. Kolejny uniwersytet, który wesprze nas w organizacji festiwalu filmów o tematyce ekologicznej. Projekt spotkał się z bardzo miłym odbiorem i nic dziwnego. Uczelnia z ekologią ma wiele wspólnego. Studenci UJ ...

 • Ewa Ewart gościem RMF Classic

  Pierwsza wzmianka o Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „New Earth”na antenie RMF Classic. Gościem Alicji Myśliwiec będzie Ewa Ewart, honorowy partner 1 edycji NEIFF, nagradzana reżyserka i producentka filmów dokumentalnych pokazywanych na całym świecie.

 • Akademia Sztuk Pięknych oficjalnym patronem NEIFF 2018

  Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie oficjalnie potwierdziła objęcie New Earth International Film Festiwal patronatem. To kolejna uczelnia, która zadeklarowała pomoc w organizacji festiwalu. W tym roku ASP obchodzi okrągłą dwusetną rocznicę powstania i październik będzie wypełniony wydarzeniami ściśle związanymi z obchodami i celebracją tej rocznicy. Tym bardziej jesteśmy szczęśliwi, że część projekcji będzie mogła odbyć się w tym jakże znamienitym miejscu. 

 • Otwieramy nabór filmów na NEIFF 2018

  30 marca rusza nabór filmów do konkursu głównego New Earth International Film Festival 2018. Filmy będą wybierane w ośmiu kategoriach: KRÓTKI FILM FABULARNY, KRÓTKI FILM ANIMOWANY, KRÓTKI FILM DOKUMENTALNY, KRÓTKI FILM ZAGRANICZNY, FILM FABULARNY PEŁNOMETRAŻOWY, FILM ANIMOWANY PEŁNOMETRAŻOWY, FILM DOKUMENTALNY PEŁNOMETRAŻOWY, ZAGRANICZNY FILM PEŁNOMETRAŻOWY. Więcej informacji znajdziecie na podstronie ZASADY.

   

  Nabór produkcji filmowych potrwa do 31 sierpnia 2018.

   

  Zapraszamy do przysyłania filmów i uczestnictwa w zaplanowanych wydarzeniach.

   

   

 • Uniwersytet Rolniczy w NEIFF 2018

  Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie im. Hugona Kołłątaja prof. dr. hab. inż. Włodzimierz Sady przesłał na nasze ręce pismo potwierdzające objęcie honorowym patronatem New Earth International Festival 2018. To kolejna uczelnia wyższa, która dołączyła do naszego projektu. 

   

  Możemy uchylić rąbka tajemnicy iż wybrane projekcje filmowe i wykłady odbywające się w ramach NEIFF 2018 będą odbywały się w siedzibie uczelni przy ul. 29 Listopada w Krakowie. 

   

 • Meksyk Honorowym Gospodarzem Festiwalu

  W trakcie festiwalu chcemy również przedstawiać inne spojrzenia na tematy ekologiczne. Dlatego planujemy pozyskiwać sojuszników. Tytuł Honorowego Gospodarza Festiwalu chcielibyśmy proponować krajom, które czynnie uczestniczą w staraniach o ochronę środowiska naturalnego i chcą promować swoją kulturę w ekologicznym stylu. Pierwszą edycję festiwalu zaproponowaliśmy krajowi, który słynie z przepięknych zakątków natury, bogactw kulturalnych i doświadczeń związanych między innymi z kontrolą oraz ograniczaniem deforestacji. 

  Niezmiernie miło nam poinformować Państwa, iż Ambasada Meksyku w Polsce oficjalnie wspiera działania festiwalu i zaprasza do udziału w poznawaniu zagadnień ekologicznych oraz kultury meksykańskiej w ramach New Earth International Film Festival 2018.

    • Ewa Ewart Partnerem Honorowym NEIFF 2018

  Ambasadorem festiwalu i Partnerem Honorowym jest wielokrotnie nagradzana reżyserka i producentka filmów dokumentalnych pokazywanych na całym świecie. 

   

 • NEIFF 2018 z uniwersytetami

  Chcemy, by Kraków dołączył do czołówki miast świata, które mogą poszczycić się czynnym zaangażowaniem w rozpowszechnianie idei ochrony środowiska naturalnego.

  Lokalizacja odgrywa istotną rolę przy organizacji udanego festiwalu, a my chcemy skupić się głównie na młodzieży. Dlatego 80% miejsc, w których będzie odbywać się festiwal, to miejsca w których przebywają studenci. Planujemy także negocjować z uczelniami, by projekcje filmów były uwzględnione w studenckich harmonogramach.

  Jesteśmy w trakcie rozmów z zarządami krakowskich uczelni. Nasz projekt spotkał się z entuzjazmem każdej z nich i zapewniono nas o gotowości do udziału w projekcie. 

 • Kraków miastem festiwalu New Earth

  Na świecie w ciągu roku odbywa się prawie 1000 międzynarodowych festiwali filmowych. 45 spośród nich to festiwale dotyczące filmów o tematyce związanej z ochroną środowiska organizowane w 21 krajach naszego globu. Kraków będzie pierwszym miastem z wydarzeniem tego typu w Polsce.

  Festiwal będzie dla wszystkich, ale głównym odbiorcą ma być młodzież. Jesteśmy przekonani, że jeśli zaczniemy edukować i uświadamiać młodych ludzi, bardziej zaprocentuje to w przyszłości.

   

  Chcemy także, by Kraków dołączył do czołówki miast świata, które mogą poszczycić się czynnym zaangażowaniem w rozpowszechnianie idei ochrony środowiska naturalnego, a co za tym idzie był postrzegany jako jedno z miast odpowiadających za postęp w tej dziedzinie.